KCTM – BASEBALL VYSOČINA

Hlavním cílem Krajského centra talentované mládeže – BASEBALL VYSOČINA je kvalitní příprava hráčů v mimo sezónním období, aby hráči pracovali na zlepšení svých dovedností, odstranění častých chyb a zvýšili vlastní fyzickou kondici. 

Talentovanou mládež finančně podporuje Kraj Vysočina

 

Cílem Krajské centrum talentované mládeže – BASEBALL VYSOČINA je zejména zabezpečení sportovní přípravy talentované mládeže baseballových a softballových klubů zařazených v programu. Věková kategorie je v rozsahu od 11 do 20 let. Součástí odborného vedení sportovní přípravy zařazených sportovců je koordinace činnosti ve spolupracujících oddílech. Jedním z cílů je dovést mládež na takovou úroveň, která zajistí její pozvolný přechod do středisek zřizovaných státem pro podporu reprezentace ČR na mezinárodní a světové úrovni. Měřítko z hlediska Kraje Vysočina bude na dětské Olympiádě dětí a mládeže, kde se střetnou všechny kraje.

Z tohoto důvodu nabízíme hráčům, ve věku od 11 do 20 let možnost rozšíření přípravy v průběhu zimní části sezóny o specializované tréninkové jednotky v rámci Krajské centrum talentované mládeže – BASEBALL VYSOČINA.

Program pod dohledem kvalifikovaných trenérů je cestou růstu mladého hráče. 

Tréninkové centrum bylo založeno v roce 2018 a v roce 2021 bylo přejmenováno na Krajské centrum talentované mládeže – BASEBALL VYSOČINA. Je zřízeno při baseballovém klubu Třebíč Nuclears a vzniká z iniciativy oddílu Třebíč Nuclears z.s..

Jsme schopni garantovat individuální přístup a odborný dohled, protože přijímáme pouze vybrané a talentované hráče v maximálním počtu 20 , kteří budou následně rozděleni dle věku do programů.

  • Program YOUTH PITCH + HIT je otevřen pro hráče ve věku od 11 do 15 let.
  • Program YOUTH CATCH + HIT je otevřen pro hráče ve věku od 11 do 15 let.
  • Program JUNIOR PITCH + HIT je otevřen pro hráče ve věku od 15 do 20 let.
  • Program JUNIOR CATCH + HIT je otevřen pro hráče ve věku od 15 do 20 let

Hlavní zaměření zimní přípravy v Krajské centrum talentované mládeže – BASEBALL VYSOČINA:

  • PITCH je nadhazovačský program (pitching) 
  • CATCH je program zaměřený na dovednosti catchera (catching)
  • HIT je program zaměřený na pálkařské dovednosti (hitting)

Program je dále zaměřen na obranné dovednosti, rozsah pohybu, kompenzační cvičení, obratnost, atletickou přípravu, rychlost a sílu.

Neváhejte a registrujte se ZDE.

Start a Conversation